ggg ggg ggg ggg

Nagrody Burmistrza Radzymina za osiągnięcia sportowe 2017 rozdane

Dwudziestu siedmiu młodych, wybitnych sportowców, odnoszących ogólnopolskie sukcesy, odebrało z rąk burmistrza Krzysztofa Chacińskiego nagrody za wysokie wyniki sportowe w 2017r. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Rady Miejskiej w Radzyminie, gminnej Rady Sportu, trenerów, rodziców i młodzieży odbyła się w dn. 20 grudnia 2017 r. w radzymińskim magistracie.

Wśród nagrodzonych sportowców najliczniej reprezentowana była piłka ręczna dziewcząt, z której w ostatnich latach słynie Radzymin. Radzyminianki wywalczyły w mijającym roku I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, reprezentowały Mazowsze w kadrze województwa i brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nagrody sportowe Burmistrza Radzymina za 2017 rok zostały przyznane w sumie w 8 dyscyplinach, były to: piłka ręczna, strzelectwo sportowe, warcaby, wędkarstwo, kick-boxing, taniec sportowy, łucznictwo i kolarstwo.
Gratulując i dziękując wyróżnionym sportowcom, burmistrz Krzysztof Chaciński podkreślił znaczenie rozwoju sportu i zajęć sportowych w gminie Radzymin: „Nagrody za wysokie wyniki sportowe są wyrazem uznania władz samorządowych dla ciężkiej pracy na treningach i zawodach, która nie tylko przynosi sukcesy sportowcom, ale też buduje sportową markę naszej gminy. Przyznając nagrody i inwestując w bazę sportową chcemy wspierać mieszkańców, którzy uprawiają sport zawodowo i amatorsko. Dążymy do tego, aby każda szkoła w gminie miała odpowiednie zaplecze sportowe, np. w przyszłym roku będziemy budować nową halę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie.”
Nagrody w poszczególnych dyscyplinach otrzymali:
Piłka Ręczna
Patrycja Świerżewska, zawodniczka KRAM START Elbląg, członkini szerokiej kadry narodowej kobiet, wcześniej zawodniczka KPR ROKiS Radzymin, wraz z obecną drużyną zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, była finalistką rozgrywek PGNIG Pucharu Polski, a w europejskich pucharach Challenge CUP występowała w ćwierć finałach.
Agnieszka Walczuk, zawodniczka AP Marcovia Marki, reprezentowała Mazowsze na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobywając z zespołem brązowy medal.

Zawodniczki Klubu Piłki Ręcznej „ROKIS” Radzymin
Justyna Stępniak, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Wiktoria Smolarz-Tymoszuk, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Justyna Świerżewska, została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Julia Jarząbek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Paulina Jankowska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Milena Dmowska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek
Klaudia Szczepanek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Oliwia Szczepanek, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Aleksandra Matusiak, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Sandra Kowalska, została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek, jako zawodniczka Kadry Województwa Mazowieckiego Juniorek Młodszych uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując w finale III miejsce.
Paulina Przedwojewska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Natalia Żmijewska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Wiktoria Wyszyńska, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Finale Pucharu Polski ZPRP Młodziczek.
Strzelectwo sportowe
Sebastian Szuszczyński, zawodnik CWKS Legia Warszawska Sekcja Strzelecka; członek Kadry Narodowej oraz Kadry Mazowsza, zdobywca m.in.: I miejsca Grand Prix PZSS- MIX oraz I miejsca X Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich – Zlot Orlików –KPN 40
Warcaby
Kacper Waś, Mistrz Polski w warcabach stupolowych i Adrianna Koszewska, członkini Kadry Narodowej i zdobywczyni m.in. III miejsca w XIV Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych 64-polowych oraz II-vice mistrzyni Polski w kategorii juniorki do lat 10. Oboje są zawodnikami z UKS „Struga” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Markach.
Wędkarstwo
Mateusz Durajczyk, powołany do Kadry Sportowej PZW w dyscyplinie wędkarstwa spławikowego juniorów U20; zdobywca m.in. III miejsca w cyklu Grand Prix Polski oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski w dyscyplinie spławikowej, kategoria Juniorzy U-20.
Kick-boxing
Dariusz Giera, zawodnik MKS Wicher Kobyłka, członek Kadry Narodowej, zdobywca m.in.: I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu Formuła K-1 Rules.
Taniec sportowy
Wiktoria Ostrowska, zawodniczka z Międzynarodową Klasą Mistrzowską (MM) w tańcu sportowym, przyznaną do czerwca 2018 r. na podstawie wybitnego wyniku sportowego uzyskanego na zawodach rangi Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. Wywalczyła I miejsce w Kategorii Disco Slow solo Seniorek, II- miejsce w kategorii Jazz Funk solo Seniorek.
Wiktoria Leszczyńska, zawodniczka Klubu Sportowego „Fanaberia” z Radzymina, uzyskała wysokie wyniki w XXII Mistrzostwach Polski, w tym: II miejsce w Disco Dance Freestyle solo Kadeci oraz w II miejsce w Hip- Hop Duety Kadeci.
Daria Kośnik, zawodniczka Klubu Sportowego „Fanaberia” z Radzymina, uzyskała wysokie wyniki w: XXII Mistrzostwach Polski, w tym: II miejsce Hip- Hop Duety; XXIII Pucharze Polski – II miejsce w disco Dance.
Łucznictwo – zawodnicy Klubu Sportowego „ROKIS” w Radzyminie:
Adam Wytrykus, zdobył pierwszą klasę sportową wygrywająć tytuł Młodzieżowego Drużynowego II-go Wicemistrza Polski podczas X Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców.
Arkadiusz Jeznach i Bartosz Potęga – powołani do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych.
Kolarstwo
Eryk Kornacki, zawodnik UKS Akademia Michała Podlaskiego Victoria Radzymin w Starych Załubicach, wywalczył I miejsce w Mistrzostwach Polski szkółek kolarskich w kolarstwie torowym i został Torowym Mistrzem Polski w konkurencji scratch.
O nagrodach sportowych
Burmistrza Radzymina
Nagrody sportowe Burmistrza Radzymina przyznawane są od 2014 r. wybitnie uzdolnionym sportowcom, którzy mieszkają na terenie Gminy Radzymin i uzyskują wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Obecne zasady przyznawania nagród określa Uchwała NR 163/XIII/2015 Rady Miejskiej w Radzyminie z dn. 29.10.2015 r. O ich wysokości decyduje na podstawie złożonych wniosków specjalnie powołana Komisja ds. rozpatrywania wniosków i przyznawania nagród za wysokie wyniki sportowe. W tym roku pomiędzy wyróżnionych sportowców podzielono łączną kwotę nagród w wysokości 34 tys. zł.