ggg
ggg ggg

Modernizacja budynku OSP w Prostyni

Budynek OSP Prostyń od dłuższego czasu wymagał gruntownego remontu.

fot1Co prawda w 2012 roku została wykonana elewacja zewnętrzna wraz z ociepleniem, ale wnętrze budynku nie zaspokajało potrzeb mieszkańców. W grudniu 2016 roku przystąpiono do pierwszych prac remontowo – budowlanych mających na celu odnowienie obiektu. Zakres prac był szeroki. Wykonano między innymi: demontaż podsufitki, izolację cieplną z wełny mineralnej, okładziny z płyt gipsowych, tynki na ścianach, zamontowano nowe drzwi oraz wykonano lamperię z tynku mozaikowego. Wymieniono instalację elektryczną, w tym przewody kablowe i gniazda wtyczkowe oraz zamontowano nowe oprawy świetlne. Ponadto zamontowano 3 klimatyzatory. Gmina Małkinia Górna z budżetu przeznaczyła na powyższe zadanie kwotę 77.578,43 zł, z czego 28.021,36 zł to środki funduszu sołeckiego sołectwa Prostyń na rok 2016. Wszystkie prace zostały wykonane przez Firmę Usługi Remontowo Budowlane Pana Andrzeja Dudy.
Wykonanie powyższych prac poprawiło standard głównej sali, w której zamontowano także karnisze i zawieszono firanki.
Ponieważ nie wszystkie prace udało się wykonać w 2016 roku w 2017 nastąpiła kontynuacja prac remontowo – budowlanych budynku OSP w Prostyni. W dniu 11 maja 2017 roku podpisano umowę z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Małkini Górnej na kwotę 47. 430,46 zł z czego 29.199,60 zł to środki z funduszu sołeckiego miejscowości Prostyń. W ramach prac odnowiono między innymi klatkę schodową, pomalowano powierzchnie wewnętrzne, wykonano sufity podwieszane, pomalowano balustrady schodowe. Pomieszczenia OSP zyskały nowy estetyczny wygląd. Ponadto z uwagi na bezpieczeństwo zamontowano nową skrzynkę rozdzielczą z zabezpieczeniem oraz wymieniono lampy wiszące na proste. Niezbędnym elementem prac remontowo – budowlanych jest również wymiana stolarki drzwiowej. Z uwagi na liczne spotkania, jakie odbywają się w ciągu roku w budynku OSP Prostyń, zaplanowano wykonanie nowej posadzki, remont łazienek oraz wyłożenie schodów płytkami.
Remont budynku OSP Prostyń na pewno przyczyni się do poprawy jego funkcjonalności, a tym samym zwiększy jego przydatność mieszkańcom Prostyni. W 2018 roku zaplanowano wykonanie prac remontowych na klatce schodowej. Fundusz sołecki w roku 2018 został także przeznaczony na remont budynku OSP Prostyń.

/Info/

fot2

fot5

974 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne chodniki w Małkini Górnej

Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców osiedla domów jednorodzinnych w Małkini Górnej, już od dłuższego czasu sukcesywnie i kolejno modernizowane są...

Zamknij