ggg ggg

Marzena Małek odznaczona Medalem „Pro Patria”

Z radością informujemy, że pani Marzena Małek – radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, mieszkanka Radzymina, uhonorowana została zaszczytnym Medalem „Pro Patria”, przyznawanym osobom szczególnie zasłużonym w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

 

700Uroczystość nadania Medali „Pro Patria”, odbyła się w miniony piątek, 9 czerwca podczas XXXII Międzynarodowego Zjazdu Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Kuklówce Radziejowickiej.
W otwarciu Zjazdu z udziałem Kombatantów AK z Polski, Białorusi i Litwy na czele z legendarną panią pułkownik Weroniką Sebastianowicz, uczestniczył p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk, który dokonał wręczenia odznaczeń.
Obok Marzeny Małek, Medalami „Pro Patria” uhonorowani zostali również: Małgorzata Helena Głębicka oraz były Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar.
– To dla mnie wielka nobilitacja, móc odebrać tak wysokie odznaczenie. Dziękuję! – powiedziała podczas uroczystości Marzena Małek, której w tej wyjątkowej chwili towarzyszyła czternastoosobowa delegacja młodzieży z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej pod opieką pani Iwony Jaworskiej. Zjazd Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania tej wyjątkowej, młodzieżowej organizacji patriotycznej, która oficjalnie zainaugurowała swą działalność dzień wcześniej w Radzyminie. (Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, wspierany przez radną Sejmiku Mazowieckiego Marzenę Małek zrzesza obecnie ponad pół tysiąca uczniów ze wszystkich 12 szkół znajdujących się na terenie gminy Radzymin). Jak przyznała pani Marzena, uroczystość w Kuklówce była dla niej tym większym powodem do dumy, że podczas Zjazdu, z mini koncertem przed Kombatantami wystąpiła Aleksandra Bąk – jedna z uczennic, reprezentujących radzymiński Klub.
Szanowna Pani Marzeno, gratulujemy po dwakroć! /R.L./

 

501 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
10-ta Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już za nami!

Podczas jubileuszowej dziesiątej już edycji Perły Baroku mieliśmy niezwykłą okazję do spotkań z kulturą wysoką, z wybitnymi twórcami i muzykami...

Zamknij