ggg ggg
ggg ggg

KPP Węgrów – Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi

Jedną z możliwości kontaktów z policjantami w ramach działań profilaktycznych są spotkania w jednostce Policji. Taka wycieczka do węgrowskiej komendy została wczoraj zorganizowana dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie w ramach treningu umiejętności społecznych.

7 czerwca 2018r. Komendę Powiatowa Policji w Węgrowie odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Węgrowie, spotkanie z młodymi gośćmi było okazja to przekazania zasad bezpieczeństwa o jakich należy pamiętać będąc uczestnikiem ruchu drogowego jak i również z okazji zbliżających się wakacji przypomniano o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Podczas prelekcji w policyjnej sali policjantka przekazywała najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą. Dużą radość sprawił uczestnikom pokaz policyjnego sprzętu i wyposażenia służbowego. Wszyscy chętnie przymierzali elementy umundurowania a także poznawali zasady używania tego sprzętu podczas służby.

Również 5 czerwca policjant Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii przeprowadził spotkanie w Szkole Podstawowej w Maksymilianowie w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Podczas spotkania policjant mówił o odpowiedzialności karnej nieletnich. Mundurowy wyjaśnił również uczniom czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i konsekwencje z nią związane i jak się skutecznie przed nią bronić. Funkcjonariusz poruszył również temat związany z handlem ludźmi.

Został zaprezentowany film dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

599 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KPP Węgrów – Dzień Dziecka w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Węgrowscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Węgrowie, Zającu i Ruchnie. Główną atrakcją...

Zamknij