ggg ggg
ggg ggg

KPP Węgrów – Dzień Dziecka w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Węgrowscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Węgrowie, Zającu i Ruchnie. Główną atrakcją spotkań było znakowanie rowerów oraz oglądanie policyjnego radiowozu.

Spotkania z dziećmi i rodzicami podczas festynów zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka odbyły się w minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Zającu, w Szkole Podstawowej w Ruchnie i niedzielę 3 czerwca na Rynku Mariackim w Węgrowie i w parafii księdza Pio.

Węgrowscy funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym dotyczące: bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych. Dzieci poznały także wyposażenie policjanta oraz na czym polega praca funkcjonariuszy. Atrakcją spotkań stał się również radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i obejrzeć od środka a także znakowanie rowerów.

Dzielnicowi węgrowskiej komendy uczestniczyli w festynie w Szkole Podstawowej w Zającu, festyn zorganizowany był kątem akcji „ Zachowaj trzeźwy umysł 2018”. Dzielnicowi przypomnieli uczestnikom festynu o bezpieczeństwie jakie należy zachować w trakcie wakacji, omówili niebezpieczeństwa jakie grożą podczas kąpieli w miejscach niedozwolonych. Podczas spotkania zaprezentowano radiowóz policyjny. Funkcjonariusz odpowiadali na szereg pytań, które zadawali młodzi ludzie.

Starsi odwiedzający stoiska policyjne mogli dowiedzieć się od policjantów jak działa aplikacja „Moja Komenda”, oraz jakim pomocnym narzędziem jest „Krajowa Mapa Zagrożeń”. Wszyscy odwiedzający stoisko zainteresowani pracą w Policji otrzymywali informacje dotyczące służby w Policji.

531 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marsz dla Życia i Rodziny w Pułtusku

Zamknij