ggg ggg
ggg ggg

KPP w Wołominie

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” z uczniami Szkoły Podstawowej w MiędzylesiuSchowek02

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Międzylesiu zorganizowali dzisiaj dla uczniów szkoły imprezę promującą bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. Czynnie w realizację kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni oraz dyrekcja i pracownicy WORD w Warszawie. Podczas inauguracji akcji w szkole w Międzylesiu obecny był również V-ce Starosta Wołomiński Adam Łossan. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy odblasków oraz uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych trzech panelach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu. To już kolejne takie przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym roku na terenie powiatu wołomińskiego.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Międzylesiu, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów tej szkoły imprezę w ramach kampanii „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie, V-ce Starosta Wołomiński oraz Z-ca Wójta Gminy Poświętne zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku imprezy zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli przez cały dzień w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem które prowadzili: panel pierwszy pracownicy WORD w Warszawie, realizując zadania na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, panel drugi realizowany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podczas którego dzieci i młodzież oglądały film „tak chcę być bezpieczny” oraz zgłębiały wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy” oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

To kolejna już impreza w powiecie wołomińskim w której czynnie uczestniczą funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, a która ma calu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzednie spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” miały miejsce w szkołach w Czarnej, Kobyłce i Zielonce.

ts

756 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste ślubowanie uczniów klas I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie

3 listopada 2017 r. w I Językowej Szkole Podstawowej „Language” w uroczystości ślubowania uczestniczyło 30 uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to...

Zamknij