ggg ggg ggg

(Aktualizacja) Komunikat PSSE Wyszków (28 sierpień 2020)

Data:
28 sierpnia 2020r.
TYTUŁ:
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie z dnia 28 sierpnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu wyszkowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 28 sierpnia 2020r.
 liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 51/(6)
 liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba):8/(0)
 liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 0/(0)
 liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0/(0)
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 67/(0)
 liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1/(0)
 liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 58/(0)
ZGONY:
Na podstawie dokumentacji (ZLK-5), które wpłynęły do powiatowego inspektora sanitarnego odnotowano na dzień sporządzenia raportu następujące zgony. (Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby.)
 nie odnotowano;
OZDROWIEŃCY:
 nie odnotowano;
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus
Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.
Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.
Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.
Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.
Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych, kwarantannowanych i izolowanych, a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.
(es)

3 546 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zlikwidowana uprawa konopi

Węgrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uprawiał i posiadał narkotyki. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. We wtorek policjanci z...

Zamknij