ggg ggg

Kamil Wiśniewski odebrał Puchar Świata FiM i pamiątkową plakietkę za zdobycie tytułu wicemistrza Europy w – kategoria Quad (17.12.2013)

Kolejny raz mamy okazję gratulować wyszkowskiemu zawodnikowi i mistrzowi jazdy quadami – Kamilowi Wiśniewskiemu.

Podczas Zakończenia Sezonu Sportów Motocyklowych, który odbył się 7 grudnia w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOI) w Warszawie wraz z wieloma mistrzami Kamil Wiśniewski odebrał Puchar Świata FiM i został uhonorowany pamiątkową plakietką za zdobycie medalu wicemistrza Europy w rajdach Baja oraz nagrodą pieniężną. Puchar ufundowała Główna Komisja Sportu Motorowego PZM, a wręczali wiceprezes PZM Michał Sikora oraz przedstawiciele Eurosportu. Uroczystość została zorganizowana przez Polski Związek Sportowy przy współpracy z Rockstar Energy Drink. Głównym przesłaniem było nagrodzenie zawodników za ich odniesione sukcesy i zdobyte tytułu, puchary i medale. Najlepsi zawodnicy z konkurencji: wyścigi motocyklowe, supermoto, trial, motocross, freestyle motocross, enduro, superenduro i cross country, którzy wywalczyli tytuły mistrzowskie, odebrało specjalne wyróżnienia. Kamil Wiśniewski wraz z kolegami, którzy wywalczyli w trakcie trwania sezonu medale na arenie międzynarodowej, otrzymywali puchary, pamiątkowe plakietki i nagrody finansowe. Na zdjęciu obok prezentujemy trofea, którymi może się pochwalić nasz młody wyszkowski zawodnik. Podsumowanie sezonu stało się okazją do wręczenia nagrody laureatce konkursu Best Photo MX 2013, zwycięscy głosowania internautów w plebiscycie Motocyklista Roku Off Road 2013 oraz za „najbardziej spektakularny skok roku”. Po zakończeniu nagrodzeni, organizatorzy i goście mogli przy poczęstunku wymienić poglądy czy podzielić się wspomnieniami. Galę prowadził Sławomir Szymczak, dziennikarz stacji Eurosport.

IMG_3575
Kamil Wiśniewski mile wspomina uroczystość „Jestem pod wrażeniem tak udanej imprezy. Szczególnie ważne dla mnie jest, to, że zostałem uhonorowany przez Polski Związek Motorowy. Doceniony i zauważony. Znalazłem się w gronie wspaniałych zawodników, którzy od lat biorą udział w zawodach i są mistrzami w swoich kategoriach.
Zapytaliśmy również o plany młodego mistrza na przyszły rok. Nie byliśmy zdziwieni, że za najważniejsze uważa starty w Mistrzostwach Europy i Pucharu Świata w 2014 r. Tak więc przed nim powtórka z obecnego sezonu: starty na Węgrzech, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Maroku. Zamierza również startować na terenie Polski w rajdach treningowych, przygotowując się do głównych zawodów.
„Będziemy mieli testy pojazdów UTV, umożliwiające starty w 2015 roku w klasie UTV, czyli jazda mini samochodami (mały, ramowy samochód)” – zdradza naszym czytelnikom Kamil Wiśniewski swoje plany na przyszłość. Na zdjęciu obok pokazujemy taki typ samochodu.

DSCF6057
Jak się okazuje Kamil Wiśniewski chciałby nabrać doświadczenia, wzbogacić i przebudować nowy pojazd, przetestować jego części i wyposażenie w warunkach ekstremalnych oraz sprawdzić wytrzymałość pojazdu. Dlatego planuje w 2014 roku startować w kilku rajdach na terenie Polski przygotowując się do nowych wyzwań.
Gratulujemy wyróżnień i nagród oraz życzymy naszemu zawodnikowi wielu medali, pucharów i satysfakcji.
/J.Cz./

DSCF6059

0707[1]

 

718 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowali mijający rok (17.12.2013)

W czwartek 12 grudnia w Sali teatralnej Domu Parafialnego parafii p.w. św. Idziego przy ul. Białostockiej, odbyło się zebranie sprawozdawcze...

Zamknij