ggg ggg

I Wyszkowski Rajd Na Orientację „Szwenda” (09.07.2013)

6 lipca grupa składająca się 41 zawodników ruszyła w nasze lasy wokół Wyszkowa, żeby wykazać się swoimi umiejętnościami w biegu na orientację, a przy okazji lepiej poznać miejsca szczególne przyrodniczo i historycznie.


I Wyszkowski Rajd na Orientację „Szwenda”, to amatorska impreza o charakterze krajoznawczo-sportowym. Zorganizowana została pod patronatem Gminy Wyszków. Organizatorami „Szwendy” byli: Marek Filipowicz – Stowarzyszenie PEPISKO, Przemek Mikołajczyk i Adrian Sobolewski – Klub Strefa Adrenaliny, Bogdan Osik i Marcin Podpora – Hufiec ZHP Wyszków, Zdzisław Bocian – Nadbużańskie Forum Samorządowe w Wyszkowie, Wyzwania Rowerowe.
W wyszkowskich zawodach na orientację chodziło o odnalezienie w jak najkrótszym czasie 20 rozlokowanych w lasach Puszczy Kamienieckiej punktów kontrolnych PK (kat. marszobieg 11) zlokalizowanych w pobliżu miejsc pamięci narodowej, pomników przyrody itp.. 41 zawodników startowało w dwóch dyscyplinach: marszobieg (8-14 km) i jazda rowerowa (35-45km). Zostali podzieleni na kategorie: indywidualną, team (dwuosobową), rodzinną (trzyosobową). Miejscem startu, a potem mety był parking przy Zajeździe BIAS w Wyszkowie przy ul. Warszawskiej. Po krótkim otwarciu w niedzielne przedpołudnie zespoły ruszyły zaopatrzone w mapy orientacyjne, aby zaliczyć swoje punkty kontrolne i to w najkrótszym czasie. A nie była to prosta sprawa, bo punkty kontrolne w postaci biało – czerwonych lampionów, zaopatrzonych w znaczniki (pieczątki) zostały dobrze pochowane. Organizatorzy rajdu zadbali o bezpieczeństwo uczestników i tą ważną funkcję sprawowali ratownicy z ZHP: Piotr Giziewicz oraz Piotr Szczesny. Jak się okazało na mecie zjawili się wszyscy i już o godzinie 16.00 można było wręczyć najlepszym nagrody i dyplomy oraz statuetki z symbolem Wyszkowa.
Zwycięzcami koronnych konkurencji zostali: indywidualna jazda rowerem – Bartłomiej Grabowski (Stryki-Byki) z Otwocka, indywidualnej pieszej – Krzysztof Lisak z Radomia. Konkurencję rower team wygrali wyszkowianie – Grzegorz Kołodziejczyk i Przemysław Bodzon (Mechaniczna Pomarańcza), rower rodzinną – Artur Wissuwa, Danuta Wissuwa (Warszawa), Carolina Simon. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali ufundowane przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego drewniane statuetki – miniaturki przydrożnego wyszkowskiego witacza wykonane przez pana Kazimierza Zawiszę ze Skuszewa. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zawodach, a także miał szansę na jedną z kilkunastu rozlosowanych nagród ufundowanych przez Aleksandrę Wróbel (Sklepy Rowerowe TRYBIK), Urzędu Gminy Wyszków, Starostwa Powiatowego, Tygodniki: Wyszkowiak i Kurier W.                    /M.F + J.Cz./

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć 2

Kategoria marsz indywidualny:

1. Lisak Krzysztof
2. Przytycki Piotr
3. Cwalina Karol
4. Gronau Tomasz
5. Wissuwa Agata
6. Włodarczyk Piotr
7. Ciemniewski Grzegorz
8. Grajczyk Radosław
9. Sieńkowski Tomasz
10. Prusinowski Hubert

ROWERY IND.:
1. Grabowski Bartłomiej
2. Koński Marcin
3. Sulej Karol
4. Sztreker Paweł
5. Składanowski Andrzej
6. Szwaczyk Ludwik
7. Tryc Piotr
8. Parzonko Bogdan
9. Kmoch Mariusz

ROWERY RODZINNA:
1. Simon Carolina
     Wissuwa Artur
     Wissuwa Danuta
2. Kozon Mariusz
     Kozon Paweł
     Kozon Piotr

ROWERY TEAM:
1. Kołodziejczyk Grzegorz
     Bodzon Przemysław
2. Gruchalski Piotr
     Godleś Mariusz
3. Szymanik Jacek
     Umiński Ryszard
4. Kozon Arkadiusz
     Kozon Karol
5. Jastrzębski Krzysztof
     Hernik Agnieszka
6. Bielecki Robert
     Bielecki Szymon
7. Bartłomiejczyk Michał
     Chmiel Izabela
8. Rutkowski Sebastian
     Wyrzykowski Przemysław

Organizatorzy I Wyszkowskiego Rajdu na Orientację „Szwenda 2013” pragną serdecznie podziękować patronom, sponsorom, wolontariuszom oraz innym, którzy przyczynili się do jego realizacji. Państwa pomoc pozwoliła nam na sprawne zorganizowanie udanej imprezy propagującej aktywne formy spędzania wolnego czasu jakimi są marszobiegi i rowerowa jazda na orientację. Przeprowadzone zawody zostały ciepło przyjęte przez zawodników oraz media, co uważamy nasz wspólny z Państwem sukces. Podziękowania składamy:
 Gminie Wyszków za patronat,  gospodarzowi bazy zawodów w Zajeździe Bias Pani Agnieszce Kaczmarczyk,  Zdzisławowi Bocianowi (Nadbużańskie Forum Samorządowe), burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, Dyrekcji Lasów Państwowych Nadleśnictwa Drewnica, Leśniczym Leśnictwa Fidest Pawłowi Miterka i Rybienko Krystynie Miterka, patronom medialnym – Tygodnikom  Justynie Pochmara „Wyszkowiak” i Janinie Czerwińskiej„Kurier W”, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu Wyszków – Piotrowi Giziewicz i Piotrowi Szczęsnemu, Aleksandrze Wróbel Sklepy Rowerowe „Trybik”, Mariuszowi Garwolińskiemu HYDRO – BUD, Radosławowi Mosakowskiemu VITRE – stolarka okienno-dzwiowa, Jerzemu Puścianowi FOTO VENUS, Agnieszce Grzyb, Anecie Korpikiewicz, Agnieszce Dusińskiej (NFS), dyrekcji oraz pracownikom WOK „Hutnik”., kucharkom zajazdu Bias, wszystkim, którzy propagowali imprezę na swoich stronach www.  Szczególne podziękowania za cenne podpowiedzi składamy Andrzejowi Krochmalowi.

 

1 294 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakupy z bonusem (09.07.2013)

Właściciel oraz pracownicy wyszkowskiego sklepu MRÓWKA przygotowali dla swoich klientów wiele atrakcyjnych nagród, wśród których znajdą się m.in. telewizor Sharp...

Zamknij