ggg ggg ggg

Gminno-parafialne dożynki w Wąsewie

Po raz 10. odbyły się w Wąsewie w powiecie ostrowskim dożynki gminno-parafialne. Tradycyjnie rozpoczęto od mszy świętej dziękczynnej i poświęcenia wieńców dożynkowych.

Dożynki odbyły się w połowie sierpnia. Po nabożeństwie w kościele w Wąsewie korowód wieńców przeszedł na plac Zespołu Placówek Oświatowych, gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. Wójt Rafał Kowalczyk odebrał od starostów dożynek chlebem z tegorocznych plonów, a następnie wraz z sołtysami podzielili się ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Obchody były też okazją do wręczenia licznych nagród i wyróżnień – „Zasłużony dla gminy Wąsewo”, gminną nagrodę „Za Czyn” oraz dla najlepszych i najzdolniejszych uczniów z gminy za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Odbył się koncert z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Zespołu MOJA RODZINA. Obejrzano i oklaskiwano występ pt. „Spotkanie z Konopnicką” przygotowany przez Publiczną Szkołę Podstawową z Rząśnika Wł. Oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca OBEREK działający przy Wyszkowskim Ośrodku kultury „Hutnik”. Miłym momentem było wręczenie nagród w konkursach: Banku Spółdzielczego, LGD „Zielone Sioło” i za najpiękniejszy ogród, balkon lub taras w gminie.
Do wspólnej zabawy zachęcały występy kabaretowe zespołu Świtanki, Retro Band, Cyganeria. Publiczność bawiła gwiazda muzyki cygańskiej Patrycja Siwak-Runo, czy gwiazdy disco polo – Dejw i Lili. Na stadionie dzieci mogły korzystać do woli z licznych atrakcji. Nie zabrakło dmuchawców. Fotobudki, kącika animacji, licznych gier i zabaw m.in. malowania twarzy, warsztatów gliniarskich czy wspólnego gotowania z Mariuszem Szwedem – finalistą telewizyjnego show „Master Chef”.
/J.Cz./

2 790 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
15 sierpnia w Radzyminie – Mieście Cudu nad Wisłą, uczciliśmy pamięć Bohaterów 1920 roku…

Główne uroczystości z okazji 98. rocznicy Cudu nad Wisłą w Radzyminie, objęte zostały Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w...

Zamknij