ggg ggg

Festiwal Tańca w Wyszkowie (30.10.2012)

W sobotę tancerze walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Wyszków, w niedzielę natomiast o Puchar Okręgu Mazowieckiego oraz Grand Prix Polskiego Towarzystwa Tanecznego Junior II, Młodzież i Dorośli. Turniej został zorganizowany przez Szkołę Tańca IMAGE działającą przy Szkole Podstawowej nr 1, Okręg Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Urząd Miasta Wyszków oraz WOSiR Wyszków.

W festiwalu brało udział ponad 100 par z klubów tanecznych z całej Polski, których powitał burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz dyrektor WOSiR-u Marek Wiśniewski.  Sędziowie oceniający umiejętności tancerzy przybyli z odległych stron Polski, a sędzia główny – prezes Okręgu Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego Paweł de Pourbaix dbał o prawidłowy przebieg imprezy. Cały festiwal prowadził Marcin Politowski. Swoje talenty taneczne zaprezentowały pary z wyszkowskiego Klubu Tańca IMAGE działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, których trenerami są Marcin Politowski oraz Paweł de Pourbaix. Pary te startowały w kategoriach sportowych 10-11 E, styl: kombinacja 6T oraz 12-13 E, styl: kombinacja 8T.

W ostatnim czasie, dzięki determinacji zarówno tancerzy jak i ich rodziców, pary: Oliwia Bala i Mateusz Puławski, Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski oraz Kamila Oniszk i Krzysztof Jurczyk uzyskały odpowiednią liczbę punktów kwalifikujących je do przejścia z rekreacyjnej do wyższej sportowej kategorii tanecznej. Odnieśli oni wiele znaczących sukcesów na turniejach w odległych miastach Polski tj. Przemyślu, Jarosławiu, Tarnowie, Przecławiu koło Mielca.

W kategorii 10-11 lat E startowali: Milena Kowalczyk i Karol Jagielski oraz Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk.  W kategorii 12-13 lat E, styl: kombinacja 8T w pięknych strojach, innych do tańców standardowych i innych do latynoamerykańskich: Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski oraz Kamila Oniszk i Krzysztof Jurczyk oraz Oliwia Bala i Mateusz Puławski.
Wyszkowscy tancerze ponownie pokazali klasę, styl i miłość do tańca zdobywając wysokie miejsca. W pierwszym dniu Festiwalu w kategorii 10-11 lat E Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk zdobyli I miejsce i tym samym Puchar Burmistrza Miasta Wyszków, a Milena Kowalczyk i Karol Jagielski wytańczyli IV miejsce. W kategorii 12-13 lat E Oliwia Bala i Mateusz Puławski zdobyli I miejsce oraz Puchar Burmistrza Miasta Wyszków, Kamila Oniszk i Krzysztof Jurczyk III miejsce, a Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski wytańczyli miejsce IV.

W niedzielę w kat 10-11 E para Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk ponownie wytańczyli I miejsce i tym samym zdobyli Mistrzostwo Okręgu Mazowieckiego PTT, a Milena Kowalczyk i Karol Jagielski zdobyli miejsce II i zostali vice-Mistrzami. W kat 12-13 E Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski zdobyli II miejsce i zostali vice- Mistrzami Okręgu Mazowieckiego PTT, a Oliwia Bala i Mateusz Puławski zdobyli miejsce III.
Szczegóły na temat kwalifikacji i zdobytych pucharów Grand Prix Polski PTT, Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego PTT Ogólnopolskiego Turniej Tańca Towarzyskiego, zamieszczone zostały na stronie Centralnej Bazy Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Zapraszamy.