ggg ggg

Dzień Dziecka w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Węgrowscy i łochowscy  policjanci spotkali się z dziećmi na festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Węgrowie, Łochowie, Sadownem i Starejwsi. Główną atrakcją spotkań było znakowanie rowerów oraz oglądanie policyjnego radiowozu.

Spotkania z dziećmi i rodzicami podczas festynów zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka odbyły się w minioną niedzielę 4 czerwca w Węgrowie, Łochowie, Sadownem i Starejwsi.

Węgrowscy i łochowscy funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym dotyczące: bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych. Dzieci poznały także wyposażenie policjanta oraz na czym polega praca funkcjonariuszy. Atrakcją spotkań stał się również radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i obejrzeć od środka a także znakowanie rowerów.

W Łochowie bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. „Policja w oczach dziecka”. Dzieci które licznie przybyły do stoiska narysowały piękne prace. I miejsce zajęła Aleksandra Kościesza, II – miejsce Karolina Telak, III – miejsce Alicja Ojdana. Przyznano także trzy wyróżnienia dla Kuby Ryszawy, Bartka Ryszawy i Amelki Leśniewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych. Natomiast laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane MiGOK Łochów.

W Węgrowie policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów oraz przeprowadzili konkurs dla dwóch grup wiekowych. Dzieci biorące udział w zabawie otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez Węgrowski Ośrodek Kultury w Węgrowie. Natomiast w Sadownem  atrakcją dla dzieci było miasteczko ruchu drogowego użyczone przez WORD Siedlce.

Starsi odwiedzający stoiska policyjne mogli dowiedzieć się od policjantów  jak działa aplikacja „Moja Komenda”, oraz jakim pomocnym narzędziem jest „Krajowa Mapa Zagrożeń”. Wszyscy odwiedzający stoisko zainteresowani pracą w Policji otrzymywali materiały promocyjne jak zostać policjantem.  

sierż. szt. Anna Maliszewska

356 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkania z najmłodszymi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

1 czerwca węgrowscy policjanci spotkali się z dziećmi w Ruchnie a 2 czerwca węgrowską komendę odwiedziły dzieci ze Specjalnego Ośrodka...

Zamknij