ggg ggg

Działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

26 i 27 sierpnia 2017r węgrowscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynach w Turnie i Grębkowie. Główną atrakcją spotkań było znakowanie rowerów oraz oglądanie policyjnego radiowozu.

 

Węgrowscy funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym dotyczące: bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych oraz bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały także wyposażenie policjanta oraz na czym polega praca funkcjonariuszy. Atrakcją spotkań stał się również radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i obejrzeć od środka a także znakowanie rowerów.

Starsi odwiedzający stoiska policyjne mogli dowiedzieć się od policjantów jak działa aplikacja „Moja Komenda”, oraz jakim pomocnym narzędziem jest „Krajowa Mapa Zagrożeń”. Wszyscy odwiedzający stoisko zainteresowani pracą w Policji otrzymywali materiały promocyjne jak zostać policjantem.

st. post. Marta Lewandowska

254 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjanci drogówki kontrolowali drogi i ich oznakowanie przy szkołach

Za kilka dni rozpoczęcie roku szkolnego. Jak zawsze policjanci drogówki będą prowadzić działania bezpieczna droga do szkoły, jednak wcześniej przeprowadzili...

Zamknij