ggg ggg

Drugi Piknik Integracyjny w Glinie oraz Dzień Gliny

Po raz drugi na terenie Gminy Małkinia Górna odbył się Piknik Integracyjny połączony z Dniem Gliny.

 

fot6Wydarzenie miało miejsce 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie. Oficjalnego otwarcia o godzinie 14:00 dokonała Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna. W swoim krótkim przemówieniu Pani Wójt zauważyła, że integracja w Polsce ma krótką historię, od niedawna mówi się o niepełnosprawności, a temat jest bardzo ważny. Podkreśliła zasługi działalności charytatywnej Pani Anny Dymnej. Piknik Integracyjny zbiegł się z siódmą rocznicą nadania imienia Szkole Podstawowej w Glinie. Patron szkoły ks. Jan Twardowski był wielkim przyjacielem dzieci, sam pracował w szkole specjalnej. To jemu zawdzięczamy powiedzenie „Mówią, że najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wycierpiał” z Elementarza ks. Jana Twardowskiego. Piknik integracyjny w Glinie jest wyrazem wielkiej wrażliwości mieszkańców Gminy Małkinia Górna.
W tym dniu organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników Pikniku.
Największą atrakcją były wycieczki edukacyjne do gospodarstw ekologicznych prowadzących działalność na terenie Gliny. Zaproszeni goście wraz z opiekunami i wolontariuszami zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa odwiedziła gospodarstwo rolne Państwa Anny i Adama Grodków, specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego, gospodarstwo agroturystyczne „Zielone Sioło” prowadzone przez Państwa Zofię i Jerzego Kolanowskich oraz gospodarstwo rolno – ogrodnicze „PAWLAK” Państwa Bogusławy i Pawła Zyśków, specjalizujące się w uprawie pomidorów w szklarni. Właściciele zaprezentowali swoje przedsiębiorstwa, odpowiadali na pytania uczestników, przygotowali poczęstunek oraz drobne upominki. Zaplanowane wycieczki bardzo podobały się dzieciom, które pogłębiły swoją wiedzę na temat ekologii.
W trakcie pikniku uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji: dmuchanego zamku, grilla, kina sferycznego, przejazdów bryczką. Wysłuchać występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Glinie, zespołów muzycznych: „Jarzębiny” z Broku, „Kwiatów Polskich” z Chmielewa, „Małkinianki” oraz Gminnego Chóru Dziecięcego. Swoją obecnością uświetnił uroczystość Pan Marian Krupiński Radny Województwa Mazowieckiego.
Podczas zorganizowanej imprezy odbyły się konkursy: plastyczny „Glina i jej uroki”, muzyczny „Piosenka o Glinie”, a także wyścig rowerowy: „Jak szybko i bezpiecznie dojechać do celu”. Wyścig został poprzedzony testem wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Zawodnicy do pokonania mieli dystans około 3 kilometrów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazane wsparcie w organizację Drugiego Pikniku Integracyjnego w Glinie, które jest wyrazem dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców oraz pracownikom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie , wolontariuszom, strażakom z jednostki OSP w Glinie, funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Małkini Górnej, pracownikom Urzędu Gminy, pracownikom GOKIS, państwu: Grodek , Zyśk i Kolanowskim, sołtysowi Gliny oraz panom: Leszkowi Siwek i Robertowi Spiżewskiemu za powożenie bryczką.
Głównymi sponsorami pikniku były firmy: PROSPRECO, Delikatesy Mięsno – Wędliniarskie DOMI, Delikatesy Centrum, Piekarnia Małkinia Andrzej Maleńki.
/info UG/

 

469 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Pułku i Patrona Szkoły

6 czerwca odbyło się Święto Pułku i Święto Zespołu Szkół Publicznych nr 2 im. 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Społeczność szkolna...

Zamknij