ggg ggg

Dobry weekend dla siatkarzy z Kobyłki (07.02.2012)

W dniach 4-5 lutego w hali sportowej przy ZSP nr 2 w Kobyłce odbył się turniej eliminacyjny o mistrzostwo Mazowsza młodzików w siatkówce. Gimnazjaliści z Kobyłki zajęli trzecie miejsce i czeka ich występ w barażach o awans do finału.

To był czwarty turniej eliminacyjny. Walczyło sześć najlepszych zespołów z naszego województwa: Czarni Radom, Wicher Trójka Kobyłka, Plas Warszawa, MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa, Wrzos Międzyborów. Po raz pierwszy takie zawody organizowane były w naszym mieście, a dodatkową atrakcją była licytacja meczowej koszulki PGE Skry Bełchatów z autografem reprezentanta kraju Bartosza Kurka. Licytację wygrał Eugeniusz Topczewski, od lat wspierający sport w Kobyłce, który ofiarował 700 złotych. Zebrane podczas licytacji pieniądze zostały przekazane na konto niepełnosprawnego chłopca, Dawida Tomczyka z Kobyłki.
SOBOTNIE ZWYCIĘSTWA

Drużyna Wichru Trójka Kobyłka, prowadzona przez Piotra Szymanowskiego, któremu pomagał Piotr Szulc, rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad MOS Wola 2:1 (-20, 14, 12). Na zewnątrz termometry wskazywały -18 stopni Celsjusza, ale w środku hali atmosfera była gorąca. Głośny doping licznie zgromadzonej publiczności pomógł miejscowym siatkarzom, którzy z seta na set spisywali się coraz lepiej. W drugim spotkaniu Wicher nie dał szans Wrzosowi Międzyborów wygrywając 2:0 (10, 18). Trener Szymanowski wprowadził na boisko rezerwowych, którzy nie zawiedli. Ostatnie spotkanie pierwszego dnia zawodów gimnazjaliści z Kobyłki toczyli z Metrem. I znów odnieśli zwycięstwo 2:0 (21, 22), choć tym razem nie przyszło ono łatwo. W decydujących momentach zachowali więcej zimnej krwi niż rywale.
ZABRAKŁO JEDNEGO SETA

Dzień później Wicher grał z Czarnymi. Radomianie nie stracili seta w całym turnieju, pokonali również nasz zespół – 2:0 (16, 20). W ostatnim spotkaniu kobyłczanie potrzebowali jednego wygranego seta z Plasem, by wywalczyć bezpośredni awans do finałów mistrzostw Mazowsza. Niestety, nie wytrzymali psychicznie i mimo prowadzenia w obu setach przegrali 0:2 (23, 21). W klasyfikacji końcowej zajęli trzecie miejsce i zagrają w turnieju barażowym z udziałem sześciu drużyn – awans wywalczą dwie najlepsze. Nie udało się odnieść sukcesu na boisku, nie zawiedli za to organizatorzy, chwaleni przez wszystkich gości ze świetnie przygotowany turniej.
– Toczyliśmy zacięte mecze. Nie udało się wprawdzie zająć drugiego miejsca i awansować bezpośrednio do finałów mistrzostw Mazowsza, ale zrobimy wszystko, by ten awans wywalczyć w turnieju barażowym i potem powalczyć w finałowym turnieju o medale. Stać nas na to. Dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce na Mazowszu. Teraz jest szansa nawet poprawić to osiągnięcie – podkreśla trener młodzików Wichru Piotr Szymanowski.