ggg ggg

Dobre praktyki elektroniczne (22.05.2012)

„Dobre praktyki we wdrażaniu e-usług dla obywatela na przykładzie projektu gminy Wyszków” – konferencja pod tym hasłem podsumowująca realizację projektu pn.: „Rozwoju e-usług w gminie Wyszków” odbyła się 16 maja. Organizatorem konferencji był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, a honorowy patronat sprawował marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
W obradach udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich Jerzy Żelichowski, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, współorganizator konferencji, Ewa Janczar – z-ca Dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przedstawiciele gmin i powiatów z Mazowsza, radni i samorządowcy Gminy Wyszków i Powiatu Wyszkowskiego, pracownicy urzędu miejskiego, szefowie gminnych jednostek.
Konferencję otworzył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski prezentacją Wyszkowa, promującą Wyszków, jako nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne miasto na Mazowszu. „Mamy dużo większe ambicje, niż być tylko sypialnią Warszawy… Mamy dużą ofertę dla mieszkańców, tych, którzy tu przyjeżdżają, tu pracują” – zapewniał.  Burmistrz wskazał na kolejne etapy budowania w Wyszkowie nowoczesnej, skutecznej, a teraz już także elektronicznej administracji.  Szczegółowo realizacji projektu e-usług w Gminie Wyszków poświęcona była prezentacja przygotowana i zaprezentowana przez skarbnika gminy Wyszków Dariusza Korczakowskiego, ze wskazaniem kamieni milowych projektu, znaczenia środków unijnych, przebiegu czasowym jego realizacji. Podzielił się także uwagami dot. realizacji: „Zbliżamy się do końca, więc jest czas na podsumowania i przyjrzenie się, co się w nim udało”. Zapewne będzie to pomocne dla uczestników konferencji, którzy w swoich gminach zamierzają rozwinąć e-usługi. Dariusz Korczakowski jest jednocześnie skarbnikiem Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a Gmina Wyszków była jednym z współzałożycieli Stowarzyszenia.
O efektach realizacji Działania 2.2 Rozwój e-usług w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 mówiła Ewa Janczar z Urzędu Marszałkowskiego. Dyskutowano także o tym, jak kioski multimedialne z dostępem dla osób niepełnosprawnych zwiększyły dostęp do e-usług w społecznościach, o wykorzystaniu technologii informatycznych w zarządzaniu gminna oświatą. O roli stowarzyszeń w samorządowych w realizacji projektów mówił Jerzy Żelichowski, prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  Projekt „Rozwój e-usług usług w gminie Wyszków” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Priorytet II. – Przyspieszenie e-rozwoju Mazowsza. Całkowita wartość projektu wynosi 1 586 864,12 złotych. Kwota współfinansowana projektu ze środków EFRR – 1 311 434,50 złotych. Jak podkreślał skarbnik Dariusz Korczakowski opisując zebranym, to, co zostało w Wyszkowie już zrobione – chcieli poprawić warunki dostępu do usług na terenie gminy i zapewnić lepsza komunikację. Wdrożyli m.in.: e-biuro, elektroniczny obieg dokumentów. Ułatwienie pracy w urzędzie, możliwość sprawdzenia, na jakim etapie są dokumenty dało pozytywne efekty – można lepiej obsłużyć interesantów. Przedstawił również efekty wprowadzenia platformy oświatowej Vulcan, o zakupie w gminie komputerów dla radnych i sołtysów, czy gmina Wyszków rozpoczęła działania innowacyjne, ale tworzące skuteczną komunikację z radnymi i poprzez sołtysów z mieszkańcami.
/J.Cz. + info UM/

Galeria zdjęć

1 934 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojsko opuszcza Legionowo (22.05.2012)

Legionowo wojskiem stało. Miasto od lat związane było z armią. Nawet nazwa to potwierdza. Wojacy w Legionowie stacjonowali zawsze. Teraz...

Zamknij