ggg ggg
ggg ggg

Do Goeteborga przez Łochów (04.02.2014)

Od środy 29 stycznia do 2 lutego 2014 r. w Łochowie rozgrywano Eliminacje Mistrzostw Świata Mężczyzn w unihokeju. Podczas rozgrywanego w łochowskiej hali sportowej turnieju tylko 2 zespoły wywalczyły awans do turnieju głównego.

Rozgrywki w Łochowie patronatem honorowym objęli:
– Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik,
– Starosta Węgrowski – Krzysztof Fedorczyk,
– Burmistrz Łochowa – Marian Dzięcioł.

dscf0077
Co dwa lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata Mężczyzn. W 2013 roku odbyły się w Zurychu i Bernie (Szwajcaria), a w 2014 roku rozegrane będę w Goeteborgu (Szwecja). W tym samym roku na przełomie stycznia i lutego odbywają się eliminacje. W roku 2012 odbyły się w Zbąszyniu (Wielkopolska), a w roku 2014 odbyły się w Łochowie (mazowieckie). W turnieju tym udział wzięło 6 reprezentacji: Finlandia, Francja, Hiszpania, Polska, Rosja, Ukraina. Niewątpliwym wydarzeniem była obecność wicemistrzów Świata – Finów. Awans do rundy finałowej uzyskają dwie najlepsze drużyny i najlepsza III drużyna z 3 europejskich grup eliminacyjnych.
Dlaczego właśnie odbyły się eliminacje w Łochowie? Odpowiedz jest oczywista. W Łochowie prężnie działa sekcja unihokeja, a drużyna mężczyzn gra obecnie w Ekstralidze – najwyższej klasie rozgrywkowej polskiego unihokeja. Na każdym meczu obecnych jest od 100 – 300 kibiców. Warunki ma również Łochów wyśmienite.

Unihokej to sport masowy zapewniający dzieciom i młodzieży wszechstronny rozwój fizyczny i sprawnościowy. Uprawianie tej dyscypliny daje możliwość nie tylko udziału w rozgrywkach i osiąganie sukcesów sportowych, ale przede wszystkim możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i promowania zdrowego stylu życia. Dodatkowym atutem i wspaniałym pomysłem wykazały się szkoły i młodzież łochowska. Niezwykłego kolorytu imprezie, która odbyła się w ubiegły weekend w Łochowie, nadały zorganizowane grupy polskiej młodzieży reprezentujące poszczególne drużyny. Grupa kibicującą wyposażona była w odpowiednie dla „ich drużyny” flagi, kolory strojów, hasła i okrzyki. Na trybunach przechadzały się maskotki, czyli kibice w przebraniach. Był to rzeczywiście wspaniały doping i należy pogratulować łochowskiej młodzieży. Obok podajemy wyniki meczy i poszczególne rozgrywki z podziałem na dni. Niestety, nasza polska drużyna unihokeja, chociaż dzielnie walczyła nie zakwalifikowała się do Mistrzostw. W pierwszym meczu Eliminacji Mistrzostw Świata w Łochowie Reprezentacja Polski uległa Rosjanom 4-8 (0-3,2-2,2-3), drugim uległa faworyzowanej Finlandii 2-10 i bez punktów zajmuje 4 miejsce. W swoim trzecim spotkaniu Polacy pokonali Hiszpanów 7-3 po ogromnie emocjonującym spotkaniu w Łochowie. A to wszystko przy szalejącej ponad tysięcznej publiczności. W swoim ostatnim meczu Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 15-0, lecz mecz ten nie miał żadnego wpływu na możliwy awans do finału Mistrzostw Świata. O losie awansu w tym samym czasie decydował mecz Słowacji i Belgi, którym był rozgrywany w turnieju eliminacyjnym w Bratysławie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 16-1. To Słowacy, jako drugi „lucky looser” obok Niemców wezmą udział w unihokejowym mundialu
Więcej informacji na http://www.pzunihokeja.pl/wfcq2014
/J.Cz./

Galeria zdjęć

841 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Heros Polskiej Gospodarki” – nagroda dla Centrum Medycznego Gajda-Med oraz Dyrektora dr. n. med. Roberta Gajdy (04.02.2014)

W dniu 31.01 2014 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala XXV-lecia Polskiego Klubu Biznesu oraz XV-lecia...

Zamknij