ggg ggg

Czystość i porządek w gminach (22.05.2012)

Z inicjatywy wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i burmistrza Wyszkowa, Grzegorza Nowosielskiego w poniedziałek, 21 maja w Wyszkowie odbyło się spotkanie szkoleniowe poświęcone najistotniejszym kwestiom związanym z opracowywaniem i podejmowaniem uchwał związanych z nowelizacją ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.
W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele samorządów gminnych z Mazowsza, uczestniczyli w nim radni wyszkowskiej rady miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego, szefowie i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych. Zaproszenia wysłane było do 51 gmin na Mazowszu. W gościnnych progach restauracji „Baśniowa” w poniedziałek zjawili się przedstawiciele samorządów m.in. z Tłuszcza, Ząbek, Rząśnika, Cegłowa, Dąbrówki, Serocka, Brańszczyka, Marek, Somianki, Nieporętu, Dębe Wielkie, Wieliszewa, Długosiodła, Wołomina, jadowa, Kałuszyna, Zabrodzia, Ciechanowa, Mińska Maz., Poniechówka i wielu innych. Wszystkich powitał gościnnie Adam Mróz- zastępca burmistrza Wyszkowa podkreślając, że sprostanie „rewolucji śmieciowej” i związanym z nią wyzwaniom dla samorządów gminnych to wspólny problem samorządowców i warto się do tych zmian dobrze przygotować – temu też miało służyć spotkanie szkoleniowe.
Organizatorem szkolenia był Wydział Prawny Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
-To próba pomocy dla państwa, przekazania informacji, w jakim kierunku powinniśmy iść, jak łatwo i sprawnie wprowadzić zmiany i nowe procedury, wskazać, gdzie mogą pojawić się problemy i trudności związane z wprowadzaniem ustawy – mówił Andrzej Tokarski, dyrektor Wydziału Prawnego MUW. Towarzyszyli mu: Agnieszka Jadczyk – Sternicka – kierownik oddziału nadzoru Wydziału Prawnego MUW i pracownicy wydziału: Marlena Starkiewicz i Anna Pieciak oraz radca prawny, Grażyna Hajdasz.
Prelegenci Wydziału Prawnego MUW przedstawili projekt szkoleniowy, w ramach którego omówili obligatoryjną działalność legislacyjną gmin w zakresie gospodarki odpadami. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. To jednak dopiero początek długiej drogi, także edukacyjnej, która czeka samorządy gminne w związku z wdrażaniem znowelizowanych przepisów wynikających ze „śmieciowej rewolucji”.
/J.Cz. + info UM/

2 706 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Twoje śmieci CIĘ ZDRADZĄ! (22.05.2012)

za ściganie osób zaśmiecających okoliczne lasy. Okazało się, że dokładna analiza zawartości worków na śmieci może doprowadzić strażników miejskich do...

Zamknij