ggg ggg

Cisowianka Road Tour w Klembowie

Gmina Klembów po raz kolejny gościła kolarzy, którzy ścigali się w zawodach z cyklu Cisowianka Road Tour.

fot1

Na dystansie Pro zwyciężył Bogdan Banaszek, który 78 km przejechał z czasem 01:37:48.70. Tuż za nim wjechał Patryk Badura z czasem 01:37:48.97. Trzeci był Piotr Pawłowski z czasem 01:37:49.02. Zwycięzcą na dystansie 1/2Pro został Mateusz Kowalczyk, który 46 km przejechał z czasem 01:07:17.39. Tuż za nim wjechał Artur Boratyn z czasem 01:07:17.81. Trzecie miejsce zajął Ryszard Boszczyk z czasem 01:07:18.03. W wyścigu na dystansie 46 km swój debiut w kolarskim peletonie zaliczył wójt Rafał Mathiak, dojeżdżając do mety z czasem 01:22:47. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Gumieniak z czasem 01:08:20.11, za którą na metę wjechała Joanna Kucal z czasem 01:09:07.63 i Dorota Rajska z czasem 01:16:03.82.
Dodatkową atrakcją dla mieszkańców Gminy Klembów był Wyścig Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Klembów na krótkim dystansie dookoła Błoni Klembowskich. Wyścig podzielony był na kategorie wiekowe. W kategorii klas 1-3 SP zwycięstwo odniosła Zuzia Jankowska, drugie miejsce przypadło Stanisławowi Szczygieł, a trzecie miejsce zajął Marcin Pietrzyk. W kategorii klas 4-6 SP zwyciężył Michał Pawlak, drugie miejsce zajęła Wiktoria Pawlak, a trzecie Bartłomiej Czerwiński. Klasyfikację klas 7 i gimnazjalnych wygrał Kacper Wnuk.
W wyścigu brały udział również osoby dorosłe. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Wnuk, druga była Beata Ponichtera, a trzecia Ewa Zych. W kategorii mężczyzn zwycięstwo odniósł Robert Stradowski, drugie miejsce przypadło Krystianowi Stefaniak, a trzeci był Mateusz Augustynowicz.
Gratulacje dla organizatora Cisowianka Road Tour Pana Cezarego Zamany z Zamana Group za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie wyścigu. Dziękujemy strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Dobczyna, Klembowa, Krusza i Roszczepu za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników oraz mieszkańców. Dziękujemy również mieszkańcom za wyrozumiałość i kibicowanie wszystkim zawodnikom na trasie wyścigu.