ggg ggg ggg ggg ggg

Aerobik, Zumba fitness, sztuki walki, zajęcia plastyczne, sportowe, komputery, taniec – dla każdego coś wystrzałowego, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu zaprasza

Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu swoją działalność rozpoczął w czerwcu 1985r. Jego siedziba mieści się przy ul. Reymonta 2. Na ten ponad 30-letni okres działalności składa się praca, zaangażowanie i twórczość wielu osób aktywnie współdziałających w dziedzinach kultury, oświaty, sportu i rekreacji. Wszystko po to, by mieszkańcy Gminy Zabrodzie mogli się rozwijać.

P1140446

Dziś ośrodek ma do dyspozycji:
– wielofunkcyjną salę, potocznie zwaną widowiskową. W niej, bowiem odbywają się imprezy i uroczystości okolicznościowe oraz występy artystyczne. W stałe dni tygodnia, natomiast zajęcia taneczne i rekreacyjno – sportowe.
– salę konferencyjną, gdzie prowadzone są różnego typu spotkania i szkolenia;
– świetlicę będącą jednocześnie pracownią plastyczną;
– pracownię komputerową oraz gabinet biurowy i kuchnię.
Wszystko mieści się w generalnie odremontowanej i dobudowanej w roku 2010 części budynku współużytkowanego z OSP oraz GBP Zabrodzie.
W chwili obecnej w ramach stałych zajęć Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu oferuje:
Aerobik dla młodzieży i osób dorosłych. Ćwiczenia odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 20:00-21:00. Z tej formy systematycznie korzysta grupa ok. 20 osób. Zajęcia prowadzi doświadczona trenerka Studia ACTIVE – P. Agata Teodorczyk-Koźlik.
Zumba fitness, to ulubione zajęcia młodzieży. Chociaż równie chętnie biorą w nich udział osoby dorosłe. Jak mówią same uczestniczki „ nic prostszego w takt rytmicznej muzyki, z uśmiechem na ustach, stosując proste kroki, przy okazji świetnie się bawiąc – spalamy kalorie i odprężamy się”. Ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorki w godz. 19:00-20:00, czwartki w godz. 18:00-19:00. Prowadzi je młoda i energiczna trenerka P. Dominika Niewiarowska.
Kółko plastyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat, prowadzone jest we wtorki w godz. 14: 35-16: 05, pod bacznym okiem P. Ewy Łagowskiej. Dzięki tej formie dzieci poznają przeróżne techniki i metody pracy z wykorzystaniem bardzo bogatego zestawu materiałów: farb różnego typu, pędzli, sznurków, kredek pastelowych oraz świecowych, kolorowego papieru, brokatu, bibuły, plasteliny, papierowych talerzyków, piórek, świec, wykałaczek, masy solnej, plastikowych łyżeczek oraz nożyków, rolek od papieru toaletowego i ręcznika kuchennego i wielu, wielu innych, na co dzień nieokreślanych, jako malarskie czy plastyczne. Tematyka bardzo zróżnicowana, w zależności od potrzeb i tego, co narzuca czas i oferuje przyroda. Takie zajęcia, to nie tylko nauka, zabawa, pobudzanie wrażliwości, wyobraźni, kreatywności czy umiejętności manualnych nakierunkowanych na twórczość własną, ale także skarbnica wiedzy o tym, co nas otacza.
Zajęcia sportowe z elementami sztuk walki i samoobrony dla dzieci i młodzieży. Dzięki nim uczestnicy poznają podstawy samoobrony oraz zgłębiają tajniki filipińskich sztuk walki. Treningi pozwalają skupić się, hartować swój charakter oraz nawet najbardziej nieśmiałym dzieciom otworzyć się. Obecnie grupa liczy 18 osób w wieku 6-13 lat. W lutym uczniowie zdali swój pierwszy egzamin na wyższy stopień – żółty. 26 marca wielu z nich zamierza wziąć udział w Mistrzostwach Polski FMA, które odbędą się w Tłuszczu. W czerwcu natomiast odbędą się kolejne mistrzostwa. Tym razem o randze Europejskiej. Trener P. Piotr Milczarek zaprasza na trening w każdą środę o godz. 15:00.
Pracownia komputerowa, dostępna dla wszystkich od poniedziałku do piątku w godz. 8: 00-16: 00. Wyposażona w 15 – stanowisk komputerowych z podstawowym oprogramowaniem biurowym oraz oprogramowaniem edukacyjnym typu: Atlas historyczny, Atlas Świata PWN, Multimedialny słownik szkolny PWN, Powszechna Encyklopedia PWN, Multimedialne słowniki obcojęzyczne (pisownia i fonetyka) języki: francuski, niemiecki, angielski, hiszpański, rosyjski. Można tu samodzielnie lub pod okiem opiekuna pracowni opracować dowolny dokument i skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.
Zajęcia taneczne. Jest to najbardziej rozbudowany blok, bo i zainteresowanie użytkowników największe. Poznając różne techniki tańca, swoje zdolności rozwija ponad stu uczestników.
– taniec z elementami baletu prowadzony przez P. Beatę Stawiecką, zgromadził grupę dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Bardzo trudny i wymagający, jednocześnie piękny, choć mało popularny balet, niesie ze sobą wiele emocji. To przecież rodzaj widowiska, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec. Zajęcia prowadzone są w czwartki w godz. 16:15-17:00.
– taniec nowoczesny (hip hop, funky, jazz, disco, latino), dla dzieci i młodzieży, gromadzi najliczniejszą grupę uczestników. Zajęcia prowadzone są dla trzech grup wiekowych przez trenerkę P. Blankę Malinowską ze Studia Tańca FEN. Odbywają się w każdy piątek w godz. 16:00 – 18:30. Po prostu istny żywioł. Moc radości i entuzjazmu powoduje, że w piątki ośrodek kultury po prostu pęka w szwach.
– taniec nowoczesny, turniejowy (frreestyle, disco, jazz, hip hop, gimnastyka), prowadzony przez Szkołę Tańca dla Dzieci i Młodzieży DUO DANCE. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, we wtorki o godz. 17:00. Trenerka P. Karolina Wożniak stara się przekazać swym uczniom, jak najwięcej. Hartując ich odwagę i zachęcając do wykonywania przeróżnych karkołomnych figur.
Dobór prowadzonych stałych form nie jest przypadkowy. W latach 2008 – 2010 Gminny Ośrodek Kultury zrealizował sześć projektów, pozyskując w ramach dofinansowania ponad 54.000zł z puli środków PPWOW . W latach 2010-2014 natomiast dziewięć projektów PROW, w tym osiem kulturalno oświatowych i społecznych. Pozyskując blisko 110.000zł. Działania te miały na celu wzbogacenie oferty, ale także były swego rodzaju badaniem potrzeb naszych mieszkańców w zakresie uczestnictwa w kulturze. Realizowane wówczas, bezpłatne formy zajęć, wskazały, jaka tematyka jest najbardziej pożądana i w jakim zakresie należy doposażyć i przeorganizować pracę ośrodka, tak, by jak największa liczba użytkowników mogła z naszej oferty skorzystać.
Działalność Gminnego Ośrodka Kultury to także uroczystości okolicznościowe i imprezy plenerowe realizowane samodzielnie lub we współpracy. Na stałe w kalendarzu gminy są wpisane: Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w tym Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, Jagodowe żniwa za brodem, Festyn – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie, obchody Święta Niepodległości, Złote Gody, Wigilia dla podopiecznych GOPS. Uzupełnieniem tej oferty są: warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy, pokazy, prezentacje teatralne, różnego typu konkursy tematyczne oraz inne wynikające z potrzeb środowiska lokalnego przedsięwzięcia.
Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu jest otwarty na wszystkie zorganizowane działania. Dlatego też tu właśnie odbywają się spotkania: grup wsparcia AA (wtorki), Al-Anon (czwartki), Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie BRACTWO ZABRODZKIE, OSP i KGW Zabrodzie, konferencje naukowe, debaty, różnego typu szkolenia w tym dla rolników, a także bezpłatne badania wzroku i mammograficzne.
W tym roku pragniemy rozpocząć cykl spotkań tematycznych pod ogólnym hasłem „Herbatka z malinami”. Wspólne rozmowy przy herbatce zawsze sprzyjają nawiązywaniu znajomości i przyjaźni, wymianie doświadczeń, budowaniu więzi. Dlatego też oczywistym jest, że będą to spotkania twórcze i integracyjne. Co w danej edycji będzie przysłowiową „maliną” czas pokaże. Zapraszamy już dziś.
/dyrektor Małgorzata Wiśniewska/

Galeria Zdjęć

2 492 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosmiczne stylizacje fryzjerek z I TP-U nagrodzone w Białej Podlaskiej

Uczennice klas fryzjerskich z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie znów spróbowały swoich sił w konkursie fryzjerskim. Tym razem 10 marca...

Zamknij