Kronika Policyjna KPP w Wyszkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 września 2012 10:31

08.04.2014

ul. Wyszkowska

45 letnia mieszkanka gm. Wyszków jechała rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzystka zatrzymana przez policjantów na ul Wyszkowskiej miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Skorki

Przed godzina 20:30 dyżurny Policji został powiadomiony o pożarze samochodu. Na miejscu ustalono, że do zapalenia doszło w trakcie jazdy. Na szczęście kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu.

Wyszków

Aleja Wolności

O zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki zgłoszenie otrzymało wyszkowskie pogotowie.  Według relacji zgłaszającego około godziny 20 w rowerzystkę uderzył samochód, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Rowerzystka, od której wyczuwalna była woń alkoholu z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki. Funkcjonariusze wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia wykluczyli wstępnie, iż doszło do potrącenia. Nie znaleziono też śladów i innych dowodów potwierdzających tę tezę.  Potwierdzono natomiast, że 31 letnia poszkodowana mieszkanka naszego powiatu był nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 3 promile.  Ponad 2 promile miał mężczyzna, który powiadomił o zdarzeniu.

09.04.2014

Niegów, ul. Kościelna

W trakcie dnia sprawcy skradli niezamknięty pojazd daewoo tico koloru zielonego rok produkcji 1998 zaparkowany na placu parkingowym.  Straty poszkodowany właściciel oszacował na kwotę około 400 zł. –

Wyszków, ul. Białostocka

Poszkodowany mieszkaniec Wyszkowa zgłosił, że około godziny 20:30 gdy wracał ze sklepu do domu został napadnięty przez n/n mężczyznę. Następnie sprawca wciągnął go na teren pobliskiego cmentarza przewrócił na ziemię i okradł.  Napastnik skradł pieniądze, zegarek oraz zakupy. Trwają czynności policyjne zmierzające do wyjaśnienia sprawy i ustalenia sprawcy.

10.04.2014

Wyszków, ul. Sowińskiego

Kradzież rowerów. N/n sprawcy włamali się do piwnicy w bloku skąd skradli dwa rowery wartości około 900 zł.,- Policja zatrzymała podejrzewanego o dokonanie tej kradzieży mieszkańca Wyszkowa.

Wyszków

Przed godziną 24:00 n/n mężczyzna zadzwonił na numer 997 i powiadomił oficera dyżurnego, że pod blokiem na ul. Sowińskiego podłożona jest bomba. Po sprawdzeniu okazało się, że był to fałszywy alarm. Policjanci ustalili miejsce z którego dzwonił mężczyzna. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego alarmu.

Ponadto odnotowane 7 kolizji drogowych i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.

 

11.04.2014 r.

Wyszków, ul. 11 Listopada

Funkcjonariusz po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. W piątek przed godziną 18 policjant po służbie podjął interwencje w stosunku do 23 letniego mieszkańca Wyszkowa, który wcześniej dokonał kradzieży sklepowej. Podejrzewany mężczyzna wraz z przebywającym z nim 29 letnim kolegą zaatakowali interweniującego policjanta. Funkcjonariusz obezwładnił jednego mężczyznę. 29 latek   trafił do policyjnego aresztu. Drugi z mężczyzn zdołał uciec. Wobec sprawcy przemocy w stosunku do funkcjonariusza Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

12.04.2014

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w sobotę rano policjanci a drogówki. Jeden z nich 50 letni mieszkaniec gm. Wyszków zatrzymany w Turzynie miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z panów 54 letek został zatrzymany na ul. Kościuszki w Wyszkowie, a badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 1,5 promila.

Popołudniu w ręce policji wpadł 66 letni kierowca ciągnika. Mężczyzna zatrzymany w Trzciance miał  ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Brańszczyk

W sobotę poszkodowany właściciel zgłosił na policję kradzież drewnianej łódki.  Zabezpieczona łódka zaparkowana była obok posesji zgłaszającego mieszkańca pow. otwockiego. Skradzione mienie właściciel oszacował na kwotę około 1000 zł.- .  Postępowanie prowadzi KPP w Wyszkowie

13.04.2014

ul. 3 Maja, Wyszków

Pijany rowerzysta zatrzymany został w niedzielę po godzinie 7 rano. 51 letni mieszkaniec gm. Wyszków jechał rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wyszków, ul. Białostocka

Wczesnym rankiem sprawcy weszli na teren jednej z wyszkowskich firm i zniszczyli elementy ustawionych tam płyt nagrobkowych. Poszkodowany właściciel oszacował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Sprawę prowadzą wyszkowscy kryminalni.

Brańszczyk

Dwóch pijanych mężczyzn w wieku 31 i 40 lat trafiło w niedzielę do policyjnego aresztu.  Kłusownicy zostali przyłapani na gorący uczynku nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Dalsze czynności prowadzić będą policjanci z Wyszkowa.

14.04.2014

Skuszew

Policjanci wykluczyli z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierowców. Przed godzina 8:00 w miejscowości Skuszew funkcjonariusze drogówki zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców samochodów. 38 letni mieszkaniec pow. wołomińskiego kierowca volvo „wydmuchał” ponad 0,5 promila. O pół promila więcej miał zatrzymany 55 letni kierowca skody. Nieodpowiedzialni kierowcy trafią przed sąd.

 

Przez cały weekend trwały policyjne działania „Bezpieczny pieszy” których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali kilku  kierowców, którzy nieprawidłowo przejeżdżali przez przejścia dla pieszych oraz kilkunastu pieszych, którzy przechodzili w miejscach do tego niewyznaczonych.

Posypały się też mandaty za ujawnione wykroczenia drogowe. Ukarano prawie 80 kierujących pojazdami ( m.in. za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, prędkość i  wyprzedanie w miejscach niedozwolonych) oraz ponad 40 pieszych głównie za przechodzenie w miejscach niedozwolonych.

Poprawiony: środa, 16 kwietnia 2014 10:40
  Joomla themes created by Lonex.