ggg ggg

65-lecie Koła Łowieckiego „Trop” z Tłuszcza (05.07.2011)

Koło Łowieckie „TROP” z Tłuszcza swoja piękną i długotrwałą historią przykuwa uwagę wszystkich, którzy przez ubiegłe 65 lat zetknęli się z jego działaniem lub też, jako członkowie koła czynnie ją tworzyli.

Właśnie dzień 25 czerwca 2011 r. wybrali na świętowanie 65 rocznicy powstania koła. Kolejnym powodem uroczystości stało się poświęcenie nowego obelisku ze św. Hubertem – patronem myśliwych. Stanął on na skraju lasu za stacją PKP Grzegorzewo w gminie Zabrodzie. Obelisk Św. Huberta wykonany został z pnia drzewa, a na wysokości ¾ drzewa ustawiono posążek Św. Huberta. Całe otoczenie wraz z ogrodzeniem wykonano z drewna. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą celebrowaną przez ks. dziekana Waldemara Trojanowskiego – proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu oraz proboszcza z parafii Mostówka Janusza Grygiera.

 Oprawę muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Myśliwska, która nieco później, po części oficjalnej umilała myśliwym i ich gościom czas degustacji i biesiady.  Po poświęceniu obelisku Św. Huberta prezes Koła Łowieckiego „TROP” – Kazimierz  Banaszek przywitał zebranych i kolegów myśliwych.

Na uroczystość 65-lecia koła przybyli m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Paweł Solis, wicestarosta powiatu wyszkowskiego Zdzisław Damian Bocian, przedstawiciele kół łowieckich „Dzik” z Wyszkowa, „Przepiórka” z Radzymina, „Czajka” z Warszawy, wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak, „TUR” Wołomin. Z rąk prezesa, który swoja funkcję piastuje w kole od 30 lat, wymienieni wyżej goście otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymały je również osoby wspierające koło: Tadeusz Sasin prezes Towarzystwa Ziemi Tłuszczańskiej, komendant Policji w Tłuszczu, nadleśniczy Łochów – Bogdan Piątek, Kazimierz Cebula, Stanisław Laskowski, Stanisław Przesmycki, wykonawca obelisku, a także wszyscy członkowie koła TROP. Z kolei myśliwi podziękowali swojemu prezesowi oraz wyróżniki kolegów: łowczego Janusza Grzybowskiego, Tadeusza Buka i najstarszego kolegę Zenona Beredę.

Prezes nie zapomniał także o sponsorach, dzięki którym uroczystość zyskała taki wymiar.  Goście i nagrodzeni skierowali wiele miłych i budujących słów pod adresem myśliwych z TROP-u, ich potrzebnej i pożytecznej działalności na rzecz ochrony przyrody i odbudowywaniu populacji bażanta i kuropatwy. – „To olbrzymi zaszczyt być tutaj z Wami” – mówił wicemarszałek K. G. Strzałkowski. Wicestarosta Z.D. Bocian zapewniał, (jako myśliwy), że koledzy najpierw pracują, pracują, pracują, a potem polują. Pracują chroniąc gatunki, które giną, wymierają i wprowadzają nowe. Z kolei wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak cieszył się z pracy koła na tym właśnie terenie i gratulował obelisku, który wyjątkowo pasuje do miejsca jego ustawienia.

Były gratulacje i prezenty oraz życzenia dla prezesa Banaszka, aby jak najdłużej prezesował myśliwym. Po zakończeniu części oficjalnej zebrani przeszli pod namioty, aby tam posmakować wyrobów i specjałów przygotowanych na grillu. /J.Cz./

Galeria

1 952 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokoleniowy Piknik Integracyjny (05.07.2011)

Nie dopisała pogoda, ale w niedzielę 3 lipca uczestnicy Pokoleniowego Pikniku Integracyjnego wcale nie narzekali i bawili się świetnie. Piknik...

Zamknij