ggg ggg

10-ta Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już za nami!

Podczas jubileuszowej dziesiątej już edycji Perły Baroku mieliśmy niezwykłą okazję do spotkań z kulturą wysoką, z wybitnymi twórcami i muzykami klasy światowej.

 

fot1Po raz kolejny licznie przybyłą publiczność ujął nieprawdopodobnie wysoki poziom artystyczny wykonawców zaprezentowany w pięknej kobyłkowskiej Bazylice. Perła Baroku jak zwykle zachwyciła nas swoją różnorodnością i kolorytem.
„Festiwal powstał z potrzeby bliskości piękna, z potrzeby dzielenia się pięknem i z zachwytu dla muzyki”. – mówi Anna Szarek-Lisiewicz, twórczyni festiwalu – Od strony artystycznej festiwale są dziełem bardzo osobistym. To rodzaj pamiętnika zachwytów nad poznanymi artystami i ich wykonaniami, które pragnę następnie Państwu zaprezentować”.
Od początku istnienia festiwalu ponad 40 tysięcy osób wysłuchało 41 wspaniałych koncertów. Grali na nich artyści z całego świata, prezentujący słuchaczom zróżnicowany repertuar muzyczny – od Renesansu do Współczesności.
W tym roku, każdy kolejny koncert festiwalu przynosił nam coś nowego. Pierwszego dnia wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego Celiny Kotz i Agaty Maleszy, wybitnych wirtuozek Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Poezja Roberta Janowskiego i wiolonczela Anny Szarek-Lisiewicz połączyła się następnego dnia w „melodię słów”. Publiczność nie kryła zachwytu i wzruszenia. Kolejnym pięknym wydarzeniem był gitarowy koncert Krzysztofa Pełecha i Roberta Horna. Następnie koneserzy barokowej muzyki francuskiej mieli szanse podziwiać Alberto Rasiego, włoskiego mistrza violi da gamba. Na finałowym koncercie Perły Baroku królowała piosenka neapolitańska z repertuaru Enrico Caruso, w wykonaniu meksykańskiego tenora Baltazara Zuniga przy akompaniamencie włoskiego pianisty Nazareno Ferruggio. Wspaniałe brawa i owacje na stojąco są dowodem na stale niesłabnące zainteresowanie bliskimi spotkaniami z muzyką i sztuką.
Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne Koncerty Mistrzów wiedząc, że Anna Szarek – Lisiewicz z pewnością zaprosi do Kobyłki światowej klasy muzyków.

Gabriela Gural

 

316 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister Antoni Macierewicz obserwował manewry nad Zalewem

W minionym tygodniu, od wtorku do piątku odbywały się ćwiczenia zgrywające systemu Obrony Powietrznej RP oraz ratownictwa lotniczego i morskiego,...

Zamknij